MŚ 2010
Dodane przez Komar dnia Październik 10 2010 00:07:20

Polska w pierwszej rundzie grupowej trafiła do średniej grupy - najsłabszym zespołem na papierze była Kanada. Polscy siatkarze w 1.rundzie wygrali wszystkie mecze (z Kanadą, Niemcami i z Serbią). Dopiero w tej rundzie zaczęło się kombinowanie - zrobić wszystkich w konia wygrać turniej. Serbia podłożyła się Polakom i już w drugiej rundzie w jednej grupie znaleźli się medaliści poprzednich MŚ - Brazylia,Bułgaria,Polska.
Punkt 2.programu : GRUPA N-Ankona
Ten chory system dał o sobie znać w 2.rundzie znaleźli się najlepsze zespoły z ubiegłych MŚ.
Polacy jako,że wygrali swoją grupę powinni mieć dzień przerwy a nie grać od raz. Polacy zmęczeni poprzednimi meczami przegrali gładko 0:3 z Mistrzami Świata Brazylijczykami. Drugi mecz z Bułgarami 0:3. Brazylia przegrywa z Bułgarią przez to w następnej rundzie będzie w słabszej grupie.
Punkt 3.programu : Bez Polaków
Niestety... Polacy odpadli z turnieju,lecz ten chory system dalej niszczył siatkówkę. W tej rundzie zwycięscy czterech grup grają w półfinałach. W półfinałach będą grali:
-Włochy - Ci co wymyślili ten system wg. mnie mniał on za zadanie wprowadzić Włochów w strefe medalową;
- Kuba - choć też kombinowała graz dalej;
- Serbia - Ci co przegrali z nami by trafić do słabszej grupy.
Wnioskując wszyscy kombinowali jak się tylko dało, np. lepiej było odpuść seta przegrywając go 25:23, a w nastęnym wygrać wysoko gdyż liczyły się "małe punkty".
Punkt 4. programu:Półfinały
Nie będę opisywał meczów o niższe miejsca. Kuba przegrała minimalnie z Serbią (2:3)-był to chyba najbardziej emocjonujący mecz tych MŚ.Włochy przegrały z Brazylijczykami (1:3). Dobrze,że Włosi zagrają o brąz choć mam nadzieję, że przegrają te spotkanie.
Punkt 5. programu: Finał