Best WWW Volleyball
Linki
Call of Duty Poland
Brazylia - Polska 3:0
MŚ 2010 Od początku pierwszego seta górą byli Brazylijczycy. Dwa udane ataki Visotto i as serwisowy Murilo szybko dały Canarinhos prowadzenie 3:0. Do pierwszej przerwy technicznej Polacy praktycznie nie istnieli na boisku. Rywale prowadzili na niej aż 8:2, a po wznowieniu gry sytuacja biało-czerwonych niewiele się poprawiła. Co prawda w ataku w końcu pokazali się Piotr Gruszka i Michał Winiarski, ale przeciwnicy nie zamierzali odpuszczać. Na drugiej przerwie technicznej podopieczni Bernardo Rezende prowadzili już 16:9. W ostatniej części seta Polacy byli już kompletnie bezradni... Przy stanie 13:19 trener Castellani zdecydował się na podwójną zmianę: Grzegorz Łomacz zmienił na rozegraniu Pawła Zagumnego,Piotra Gruszki zaś w miejsce na boisku pojawił się Mariusz Wlazły. Jednak wkrótce potem Bartosz Kurek zaserwował w aut, a Grzegorz Łomacz zdaniem sędziów dwukrotnie popełnił błąd przełożenia rąk nad siatką. Brazylia miała już 9 punktów przewagi (13:22) i stało się jasne, że Polacy tego seta nie wygrają. Ostatecznie, po ataku w antenkę Michała Winiarskiego, Canarinhos zwyciężyli pierwszą partię bardzo wysoko, 25:16.

Druga odsłona spotkania również nie rozpoczęła się po myśli polskich siatkarzy. Skuteczny atak Rodrigao, blok na Kurku i as Murilo znów już na samym początku dały Brazylijczykom trzypunktowe prowadzenie (0:3). W kolejnych dwóch akacjach jednak Murilo dwukrotnie popełnił błąd. Brazylijczycy prowadzili tylko jednym punktem (2:3), a gra stała się bardziej wyrównana. Polacy doprowadzili do remisu 6:6, zaś po skutecznym ataku Gruszki wyszli po raz pierwszy na prowadzenie 7:6. Skromną, jednopunktową przewagę udało im się utrzymać do pierwszej przerwy technicznej (8:7). Wydawało się, że biało-czerwoni zaczynają odzyskiwać swój rytm gry. Po przerwie jednak Canarinhos znów „odskoczyli" im na dwa punkty (8:10). Seria błędów po polskiej stronie sprawiła zaś, że przewaga ta wkrótce wzrosła do czterech „oczek" i utrzymała się do drugiej przerwy technicznej (12:16). Po powrocie zespołów na parkiet Polacy dwukrotnie jeszcze mieli szansę na wyrównanie wyniku i nawiązanie walki o zwycięstwo. Niestety, rywale nie dali sobie odebrać przewagi i konsekwentnie ją powiększając wygrali seta 25:20.

Trzecią partię rozpoczął udany blok biało-czerwonych. Dwa kolejne punkty padły jednak łupem Brazylii, w której skutecznie atakował Visotto. Brazylijczycy znów szybko byli na prowadzeniu (1:2). Na 3:1 podwyższył Murilo, który zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki. W kolejnych akcjach walka toczyła się punkt za punkt, ale na pierwszej przerwie technicznej mistrzowie świata prowadzili 8:5. Po czasie przewaga Canarinhos stale rosła. Polacy popełniali coraz więcej błędów i wydawali się być bezradni, wobec zmierzających po zwycięstwo przeciwników. Na drugiej przerwie technicznej prowadzenie Brazylijczyków było już sześciopunktowe (10:16). W końcówce spotkania podopieczni trenera Rezende całkowicie kontrolowali sytuację na boisku. Reprezentanci Polski ani na chwilę im nie zagrozili. Brazylia wygrała seta 25:20, a całe spotkanie 3:0.

Po fantastycznym dla biało-czerwonych początku mistrzostw, trudno było uwierzyć w to, co w tym meczu zobaczyliśmy na boisku. Polacy ewidentnie nie grali tego, co potrafią. Miejmy nadzieję, że w spotkaniu „o życie" z Bułgarią nasi siatkarze się odbudują i pokażą, że nie zapomnieli jak gra się w siatkówkę.

Polska - Brazylia 0:3
(16:25, 20:25, 20:25)

Składy zespołów:
Polska: Nowakowski (3), Winiarski (6), Gruszka (8), Zagumny, Kurek (4), Możdżonek (5), Ignaczak (libero) oraz Bartman (3), Wlazły (1), Czarnowski (3), Ruciak (6) i Łomacz
Brazylia: Bruno, Visotto (21), Murilo (12), Rodrigao (6), Lucas (6), Dante (7), Mario (libero)

Komar dnia październik 01 2010 16:28:44 0 Komentarzy · 523 Czytań · Drukuj